budo club Mariánské Lázně

judo Mariánské Lázně

budo-club Mariánské Lázně


Kontakty

Klubový e-mail:
budoml@tiscali.cz
Ivan Korol
E-mail:ivankorol@seznam.cz
Mobil:739 543 330
Karel Tesař
E-mail:apsoft.cz@gmail.com
Mobil:777 205 984
Martin Schuster
E-mail:schustermartin@seznam.cz
Mobil:602 275 011

Mapa

Finanční podpora

Sponzoři


Návštěvnost


Výsledky 2008Prosinec 2008 - Vánoční turnaj

Vánoční turnaj 2008

Týden před Štědrým dnem uspořádali judisté z Budo clubu Mariánské Lázně pro své svěřence tradiční Vánoční turnaj.Účast byla poměrně vysoká – třicet sedm mladých závodníků ve věkových kategoriích od přípravky až po dorost. Váhy byly rozděleny tak, aby skoro každý absolvoval tři až čtyři zápasy.Diváků bylo nejméně tolik, možná víc. Zvláště na přípravku se přišli podívat členové jejich rodin.

Nejprve zápolila přípravka. Jejich zápas se od těch starších lišil tím, že se odehrával pouze na zemi. Začínalo se v sedě zády proti sobě. Na povel „hadžime“ se mladí borci proti sobě otočili a snažili se jeden druhého dostat do držení na lopatky. Pokud se to někomu povedlo na dvacet pět sekund, přišlo hodnocení ippon a zápas byl ukončen před limitem.

V této nejmladší věkové kategorii na sebe nejvíce upozornil Jan Havíř, jež vyhrál tři své zápasy před uplynutím normálního času. Stoprocentní úspěšnost měl i Jakub Novák.

Po přípravce nastoupili mladší žáci. Nejhezčí a zároveň nejvyrovnanější judo bylo k vidění ve váze do 38 kg. Tam se utkali tři velmi zkušení a co se týče výsledků i dost úspěšní lázeňští judisté – Horváth, Hruška a Klein.

Kategorie dorostu byla okořeněna účastí mariánskolázeňských odchovanců Milana Pavlovice a Jana Zvonečka. Ti se v současnosti perou za Sportovní gymnázium Plzeň. V městě piva si vedou velmi zdatně, letos vybojovali se svým týmem bronz v dorostenecké lize družstev. Podle předpokladů si to nakonec rozdali o první místo.

Výsledky: Přípravka do 24 kg – 1. Daniel Šmejkal, 2. Samuel Vítek, 3. Michal Volčík, 4. Jindřich Zíval, do 28 kg – 1. Jan Havíř, 2. Ondřej Polák, 3. Romana Hladíková, 4. Vilém Vojtěšek, do 32 kg – 1. Patrik Oláh, 2. David Hartl, 3. Roman Kořán, 4. Alena Pěnkavová, do 45 kg – 1. Jakub Novák, 2. Daniel Fiala, 3. Michal Dolejš, 4. David Urban, mladší žáci do 35 kg – 1. Jan Janošťák, 2. Daniel Korec, do 38 kg – 1. Dominik Horváth, 2. Jan Hruška, 3. Daniel Klein, do 48 kg – 1. Martin Pech, 2. Jan Kovačík, 3. Richard Hledík, do 55 kg – 1. Michal Vinter, 2. David Klein, 3. Jan Bača, 4. Dan Pavlina, dorost do 70 kg – 1. Vladan Uher, 2. Marek Šolta, 3. Martin Kosek, 4. Veronika Tesařová, dorost do 75 kg – 1. Milan Pavlovic, 2. Jan Zvoneček, 3. Petr Škroch, dorostenky – 1. Kamila Drohokoupilová, 2. Monika Nguyen, 3. Veronika Tesařová.

Zpět na obsah

Listopad 2008 - Krajská liga juda

Budo Club Mariánské Lázně byl pořadatelem dalšího kola Krajské ligy v judu, na niž se sjelo 66 závodníků tří věkových skupin ze sedmi oddílů. Ti byli rozděleni do patnácti váhových kategorií.Nejpočetnější výpravou nebyli jako obyčejně závodníci JC Plzeň ale borci z Domažlic, kterých přicestovalo sedmnáct. Měli také nejvíc prvních míst – 4.

Mariánskolázeňští jdou s dobou, a tak nahradili staré mechanické počítadlo bodů moderním digitálním panelem s velkou obrazovkou. Každý včetně závodníků měl tak možnost být po celou dobu zápasu informován o všem podstatném.

Výsledkově se vedlo i zástupcům dvou oddílů z regionu. Chebští i Mariánskolázeňští získali po třech prvenstvích, plus stejný počet umístění na dalších medailových stupních.

Nejvíce vytíženým závodníkem byl Petr Tomšík ze Sušice. Ten se k vítězství musel propracovat úspěšným absolvováním sedmi zápasů.

Umístění judistů z ML:
mláďata do 34 kg –3. Janošťák
mladší žáci do34 kg – 1. Horváth, do 38 kg – 1. Hruška, do 42 kg – 1. D. Klein
nad 50 kg –2. Vinter, 3, Pavlina

Zpět na obsah

Říjen 2008 - Krajská liga juda

10/2008 Rovný tucet závodníků přivezli trenéři Budo clubu Mariánské Lázně – Ivan Korol a Martin Schuster – na III. kolo Krajské ligy juda do Karlových Varů.Celkem se turnaje účastnilo 116 závodníků z Karlovarského a Plzeňského kraje.

Jedno ze dvou prvních míst získal pro mariánskolázeňské barvy Dominik Horváth v kategorii mladších žáků do 34 kg. I když se jedná o zkušeného borce, příliš se s ním tentokrát nepočítalo. Nastoupil na vlastní žádost - poprvé od zlomeniny levé ruky, kterou si přivodil před prázdninami. Pauza mu evidentně prospěla, dobře útočil a parádně mu vycházel chvat seo-i-nage. Tři zápasy – tři vítězství na ippon. První byl rovněž Jan Hruška v kategorii mladších žáků do 38 kg, jež měl stejnou bilanci jako Horváth. Na jeho neustálý tlak a útok v postoji, jež vycházely z dobré kondice a techniky, nenalezl nikdo ze soupeřů recept.

Stříbrné příčky obsadili Daniel Klein v kategorii mladších žáků do 42 kg a Jan Bača v kategorii mladších žáků do 50 kg.Klein po třech výhrách před limitem nestačil pouze ve finále na plzeňského Amlera, kterému podlehl na wazari. Poprvé mu však dokázal vzdorovat po celý určený čas. Ukázal duši bojovníka. Lékařka, která pak Danielovi převazovala tejpy na noze, nechápala, že se s tak pohmožděnými prsty dokázal vůbec postavit na karlovarské tatami.

Bača zaznamenal v méně obsazené kategorii jedno vítězství a jednu porážku. Podal srdnatý výkon a stříbro mu udělalo radost.

Dvě třetí místa vybojovali v kategorii mláďat Jakub Novák ve váze do 38 kg a David Klein ve váze do 50 kg.. Dva vítězné duely a stejný počet porážek – milé překvapení. Stejně úspěšně se pral i Klein. U něho se jedná o překvapení s velký P. Prohra s velmi dobrým Kittlerem však zamrzela. Ještě sedm sekund před konce nad ním vedl o wazari, pak se ale nedostal z držení na zemi.

Za zmínku stojí ještě čtvrtá příčka mariánskolázeňského Michala Vintera v kategorii mladších žáků do 55 kg.

Zpět na obsah

Květen 2008 - Přebor České Republiky mladších žáků

Dva závodníky měla výprava Budo clubu Mariánské Lázně, která se účastnila žákovského Přeboru České republiky v judu v Mohelnici. Byli to jediní zástupci Karlovarského kraje. Ze západu Čech startovali na mistrovství ještě členové JC Plzeň. Celkem se tatami představilo v devíti kategoriích asi 250 mladých borců.

Ve váze mladších žáků do 34 kg, v níž bylo 27 judistů, nastoupil Dominik Horváth. Ten si v první kole poradil se Škornou z JC Plzeň 10:0, ve druhém ale stejným rozdílem prohrál se Sedleckým z Ostravy. Díky kvalitě soupeře se Horváth dostal ještě do repasáže. V té zdolal Mitáčka z Jablonce 3:0 a Kurského z Kralup 5:0. Stop mu vystavil Gibala Z Dědic 0:3. Pro mariánskolázeňského judistu to znamenalo sedmé místo.

Druhou nadějí Budo clubu byl Jan Hruška ve váze mladších žáků do 38 kg. Do té se prezentovalo 37 závodníků. První zápas Hruška zvládl vítězstvím 10:0 nad Drašarem z Blanska. Prohrou ve druhém kole se Švecem z Chlumce pro něj ale závody skončily.

Zpět na obsah

Duben 2008 - Velká cena Chebu

Pouze čtyři mladší žáky měl na nedávné Velké ceně Chebu v judu Budo club Mariánské Lázně.Celková účast byla nadprůměrná. Do soutěže se přihlásilo přes sto šedesát mladých judistů ze šestnácti klubů, včetně jednoho německého.

Tradičně dobře si vedl Dominik Horváth v kategorii do 34 kg. Ze čtyř zápasů neprohrál ani jediný, z čehož nemohlo být jiné než první místo.

Ve váze do 38 kg startovalo čtrnáct závodníků, a tak se jelo K. O. systémem ve vyřazovacím pavouku.Jan Hruška postoupil po třech vítězstvích až do finále, v němž ale podlehl Amlerovi z JC Plzeň. Pěkná druhá příčka.V této váze se neprosadil Jakub Kadala, jenž už v první kole vypadl právě s pozdějším vítězem.

Čtvrté místo po dvou výhrách a stejném počtu porážek obsadil Michal Vinter ve váze do 55 kg.

Zpět na obsah

Březen 2008 - 36. Velká cena Mariánských Lázní

Za účasti téměř devadesáti mladých sportovců z šesti oddílů se uskutečnil 36. ročník Velké ceny Mariánských Lázní v judu – memoriál Arnošta Lindenberga.Kromě pořadatelského oddílu BC Mariánské Lázně se na tatami představili mladí judisté z Lokomotivy Cheb, SKP Karlovy Vary, JC Plzeň, JC Domažlice a JC Sušice.

Žádný oddíl neodjel nakonec s prázdnou, alespoň dvě vítězství v některé z devatenácti vypsaných vah putovala do každého zúčastněného města.

Nejvíce se dařilo silnému oddílu Judo club Plzeň, který získal sedm prvenství, třikrát byli na nejvyšším stupínku judisté z Karlových Varů a Mariánských Lázní.

Výhry pro domácí Budo club zajistili Dominik Horváth v mladších žácích do 36 kg, Jan Hruška v mladších žácích do 40 kg a Monika Nguyen ve starším žactvu do 55 kg. Třetí příčku pak obsadil Michal Slaník v mladších žácích do 44 kg.

Zpět na obsah

© 2010 • BUDO-CLUB Mariánské Lázně• Všechna práva vyhrazena

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat