budo club Mariánské Lázně

judo Mariánské Lázně

budo-club Mariánské Lázně


Kontakty

Klubový e-mail:
budoml@tiscali.cz
Ivan Korol
E-mail:ivankorol@seznam.cz
Mobil:739 543 330
Karel Tesař
E-mail:apsoft.cz@gmail.com
Mobil:777 205 984
Martin Schuster
E-mail:schustermartin@seznam.cz
Mobil:602 275 011

Mapa

Finanční podpora

Sponzoři


Návštěvnost


Výsledky 2007


04/2007 - VC Louny - Škroch si na Pavlovice věří

Už potřetí se v letošním roce potkali ve finále některé z judistických Velkých cen mariánskolázeňští starší žáci Petr Škroch a Milan Pavlovic. Pokaždé zvítězil prvně jmenovaný. Tentokrát to bylo v Lounech. Škroch má svého oddílového kamaráda zřejmě dobře přečteného. Tento bude asi muset v tréninku ještě více přidat, jednou to snad vyjde.

Na Velké ceně Loun mladších a starších žáků startovalo sto judistů ze všech koutů Čech včetně pěti borců z Budo clubu Mariánské Lázně. Spíše menší účast, ale čtyři umístění na stupních vítězů není zanedbatelná stopa, jež po sobě lázeňští na severu zanechali.

Medailovou nadílku načal Dominik Horváth v kategorii mladších žáků do30 kg. Po dvou výhrách na ippon se soupeři z Litoměřic a Ústí nad Labem prohrál až ve finále nejtěsnějším rozdílem. Bylo z toho druhé místo. Horváth potvrdil, že i když vyjede mimo západočeskou oblast, dokáže bodovat.

Stejný kov spadl zadarmo do klína Danielu Kleinovi, jenž nastoupil ve slabě obsazené hmotnosti mladších žáků do 34 kg. V jediném zápase prohrál a vyšlo z toho laciné stříbro. Pořádně se poprali starší žáci Škroch a Pavlovic ve váze do 55 kg. V šestičlenné váhové kategorii se utkal každý s každým. Vítězný Škroch vyhrál všech pět svých střetnutí na ippon, druhém Pavlovicovi se nevedlo pouze v oddílovém duelu. Potěšitelné je, že oba porazili hodem na ippon Bokovského z Chomutova jenž loni vyřadil právě Škrocha na Mistovství ČR z medailových bojů.

Jindy úspěšnější Jan Zvoneček v hmotnostní kategorii starších žáků do 66 kg měl asi slabší den a ze čtyř zápasů vydoloval jen jednu výhru. Obsadil tak čtvrtou příčku.

Pepa Milota

Zpět na obsah

Duben 2007 - VC Týna - V Týně tři pátá místa

Velké ceny Týna nad Vltavou v judu se účastnilo také trio starších žáků z Budo clubu Mariánské Lázně.

Jednalo se o velmi silně obsazený podnik, jenž čítal 300 startujících z celé republiky a rakouského Mulviertlu.

Mariánskolázeňští judisté se na něj vypravili v rámci soustředění regionálního výběru západočeské oblasti. Ten pod hlavičkou Judo clubu Plzeň získal pohár pro nejlepší kolektiv v kategorii starších žáků.

Patnáct závodníků se prezentovalo do hmotnostní kategorie do 55 kg. Milan Pavlovic v ní střídavě vyhrával a prohrával na ippon. Se skóre 2:2 na zápasy obsadil nakonec páté místo.

Stejné bilance i výsledku dosáhl Petr Škroch ve váze do 60 kg a obdobně si vedl i Jan Zvoneček ve váze do 66 kg. Všichni tři se i přes nějakou porážku dostali opravami až do bojů o bronz. V nich ale pokaždé podlehli. I tak jsou tři pátá místa v těžké konkurenci zajímavým výsledkem.

Parádně spolupracují s mariánskolázeňským oddílem juda rodiče mladých nadějí. Kluci se do Týna nad Vltavou dostali díly Pavlovicovým, zpátky je vezli Zvonečkovi.

Pepa Milota

Zpět na obsah

Květen 2007 - Judo turnaj Zelweg - Jan Zvoneček stříbrný

Už popáté se v letošním roce účastnili členové BUDO-CLUBu Mariánské Lázně soustředění regionálního výběru mladých judistů západočeského regionu. A stejně tolikrát byl na jeho programu i nějaký turnaj. Tentokrát byly dokonce dva, jeden z toho v zahraničí.

Ještě, že mají mariánskolázeňští trenéři svěřence, jejichž rodiče své ratolesti pouze neodkládají do tělocvičny, ale pomáhají, jak to jen jde. To platí v plné míře o Zvonečkových a Pavlovicových. Ti výkony svých dětí bedlivě sledují a po všech významných turnajích je i vozí.

Obvykle jezdí na regionální srazy z Mariánských Lázní tři judisté, ale Petr Škroch - medailová jistota, neměl vyřízené cestovní doklady. Na soustředění do jižních Čech jeli tedy Jan Zvoneček a Milan Pavlovic.

Po pátečním tréninku na ně čekala Velká cena Prachatic, které se účastnilo zhruba sto závodníků. Oba lázeňští borci si vedli dobře a vybojovali umístění na stupních vítězů. V kategorii starších žáků do 60 kg obsadil Pavlovic po čtyřech výhrách a jedné porážce druhé místo. Zvoneček ve váze starších žáků do 66 kg oba své zápasy vyhrál a byl první. Daleko větší návštěvu měla Velká cena Zelwegu v sousedním Rakousku. Na tatami se tam postupně předvedlo 250 mládežníků. Kromě domácích a Čechů tam zavítali i sportovci z Německa, Slovenska a Polska. Bojovalo se na několika zápasištích, jež byla rozprostřena na ploše zimního stadiónu.

Pavlovic nezvládl na tomto turnaji to hlavní, vyhrát první kolo. Z důvodu vyššího počtu startujících se v mnoha kategoriích závodilo ve vyřazovacím pavouku. S nevýrazným soupeřem prohrál jenom na pomocné body. A jak už to tak bývá, jeho přemožitel hned potom vypadl a Milan byl bez šance na opravu.

Zvoneček měl trochu strach prát se v cizině ve váze do 73 kg, v níž poslední dobou nastupuje. Raději něco shodil a dobře udělal. Ve své váze do 66 kg měl čtyři protivníky, závodilo se proto systémem každý s každým. Třikrát zvítězil Honza hodem na ippon a prohrál jen jedno střetnutí se Šístkem z jihočeských Kaplic. Patřilo mu proto druhé místo, za něž obdržel pěknou keramickou medaili.

Pepa Milota

Zpět na obsah

Červen 2007 - Olympiáda mládeže Ústí nad Labem

Účastníků olympijských her žije na západě Čech poskrovnu, ještě méně pak držitelů jakékoliv medaile. Od nynějška jejich řady rozšířil judista Petr Škroch z Budo clubu Mariánské Lázně.

Pravdou je, že se nejednalo o světový svátek dospělých sportovců konaný jednou za čtyři roky v nějaké světové metropoli, ale o III. Letní olympijské hry dětí a mládeže. Ty se uskutečnily pod hlavičkou Českého olympijského výboru v Ústí nad Labem, kde se v různých druzích sportu střetly mezi sebou krajské výběry. Všechny výpravy měly za povinnost být přítomny na hrách od slavnostního zahájení až do konce. Judo bylo na pořadu předposlední den.

Družstvo juda karlovarského kraje, jež vedl mariánskolázeňský trenér a rozhodčí Lukáš Kupka, bylo sestaveno ze čtyř závodníků. Mimo Škrocha v něm ještě byli Milan Pavlovic, Daniel Klein (oba BC Mariánské Lázně) a Iveta Suchá ze Sokolova.

Menším problémem pro Škrocha bylo, že byl do váhové kategorie starších žáků do 55 kilogramů přihlášen už v březnu. Musel proto týden před závodem shodit tři nadbytečné kilogramy. Chodil tedy s trenérem Kupkou běhat, plavat, a podobně.

Na turnaji se Petr pral skutečně skvěle. Ostatně jako celou letošní sezónu. Nejprve porazil zástupce Prahy Michala Mrvu, pak ve druhém kole zdolal Kamila Valentu z Ústeckého kraje a v semifinále vyhrál nad Petrem Matějkou z Královéhradeckého kraje. Vše na ippon před časovým limitem. Nestačil pouze ve finále na velmi dobrého Lubomíra Holčáka Olomouckého kraje a skončil druhý.

Zisk stříbra je Petrovým obrovským úspěchem a dobrou vizitkou mariánskolázeňského juda. Po skončení her se ukázalo, že se jednalo o nejlepší výsledek sportovce z Karlovarského kraje v individuální disciplíně.

Z ostatních stojí za zmínku vystoupení Milana Pavlovice. Ten v prvním kole zvítězil nad Martinem Majerem z Plzeňského kraje, ale pak prohrál s pozdějším finalistou – Pospíšilem (Vysočina) a obsadil konečné deváté místo.

Pepa Milota

Zpět na obsah

Říjen 2007 - Přebor ČR starších žáků - Mohelnice

O svátečním víkendu v sobotu 27.10.2007 se sjeli nejlepší Judisté v kategorii starších žáků České republiky do Mohelnice. Téměř 200 borců si to rozdalo v 9 hmotnostních kategoriích o medaile a přeborníky roku 2007.

Karlovarský kraj reprezentovali pouze závodníci z Mariánských Lázní., ostatní si to asi raději rozmysleli nebo se zalekli výprasku.

V hmotnostní kategorii do 73 kg se představil Jan Zvoneček , který nadějně zvítězil v prvním kole , ale na Galduna z Plzně který postoupil do finále už nestačil. V opravách dost hloupě prohrál a nechal se udržet od Mikeše z Písku. Obsadil tak 9 místo.

V kategorii nabité ( 31 závodníků) do 60 kg se uvedli hned dva borci Milan Pavlovic a Petr Škroch. Milan vyhrál první kolo na držení a ve druhém kole prohrál s Ředinou (Hranice). Jelikož jeho soupeř prohrál v dalším kole skončil Milan v poli poražených.

Na druhé straně soutěžního pavouku řádil Petr Škroch. V prvním i druhém kole vyřadil s přehledem své protivníky z N. Bydžova a Písku . V souboji o semifinále podlehl pozdějšímu finalistovi Holčákovi z Hranic tím si zkomplikoval život a musel do opravných bojů. Petr v opravách dvakrát vydřel vítězství a v souboji o bronzovou medaili s přehledem vymetl semifinalistu Krajsu z Uherského Brodu.

Mariánskolázenští judisté si tak rozšířili svou dlouhodobou bilanci o další cenný kov z republikových přeborů. Úmorná 7 hodinová cesta vlakem domů byla už poslední snadnou překážkou.

Ivan Korol

Zpět na obsah

© 2010 • BUDO-CLUB Mariánské Lázně• Všechna práva vyhrazena

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat