budo club Mariánské Lázně

judo Mariánské Lázně

budo-club Mariánské Lázně


Kontakty

Klubový e-mail:
budoml@tiscali.cz
Ivan Korol
E-mail:ivankorol@seznam.cz
Mobil:739 543 330
Karel Tesař
E-mail:apsoft.cz@gmail.com
Mobil:777 205 984
Martin Schuster
E-mail:schustermartin@seznam.cz
Mobil:602 275 011

Mapa

Finanční podpora

Sponzoři


Návštěvnost


Výsledky 2006

16.-19.11.2006 - Mistrovství Evropy veteránů v Judu - Praha

Touto cestou chtějí členové Budo clubu Mariánské Lázně poblahopřát judistovi chebské Lokomotivy Josefu Mošnovi. Ten se účastnil Mistrovství Evropy v judu veteránů, které se konalo na pražské Folimance, kde vybojoval pěkné páté místo.

O této události sice Chebský deník psal už v pátek 24. 11., ale možná stojí za to si přečíst některé podrobnější informace, jež nebyly zmíněny. V Mošnově kategorii do 73 kg mužů od 60 do 64 let porazil chebský borec v prvním kole německého judistu Michaela Paula na ippon. Pak smolně několik sekund před koncem druhého zápasu s Rakušanem Mittendorfem prohrál na nižší ohodnocení a následně v boji o bronz nestačil na Cantrilla z Velké Británie.

Tímto vystoupením dokázal Josef Mošna, že ani vyšší seniorský věk není důvodem k ukončení závodní činnosti, a že trenéři a funkcionáři nejsou nějaké pecky, které jen nostalgicky vzpomínají na mládí.

Češi vybojovali na této akci nejedno umístění na stupních vítězů. Na bývalých úspěšných reprezentantech Sosnovi a Šedivákovi nebyly roky vůbec znát. I Budo Club Mariánské Lázně měl na Mistrovství Evropy veteránů, kde se to mistry světa a olympijskými medailisty jen hemžilo, své zástupce. Karel Tesař byl členem organizačního výboru a Martin Schuster si jako jeden z rozhodčích nemohl na nedostatek práce stěžovat. Jako hlavnímu mu byly dokonce svěřeny čtyři finálové zápasy. Dosud byl zvyklý soudcovat spíše judisty mladší než je on sám, řídit ale zápasy mužů, kteří byli kolikrát i o dvě generace starší, byla pro něj nezapomenutelná zkušenost. Historek si z tohoto turnaje přinesl víc než dost. Tudíž jedna k dobru po jednom zápase hrozilo rozhodčím zastřelení. Po prohraném zápase se přišel zeptat jeden z ruských reprezentantu. " Katoryj, paslednyj?", ne vy četvjortyj, "Poslednyj? eto nevazmožno ja general sovětskoj armiji, 10 raz šampion Sovětskovo Sojuza, nevazmožno byt paslednyj" . I těm co ruštinu neměji ve škole je "vsjo jasno"

Zpět na obsah

18.11.2006 - Mistrovství ČR v Judu - Mohelnice

Už tradičně se několik posledních let konalo Mistrovství republiky v Judu v severomoravské Mohelnici. Na mistrovský turnaj se kvalifikovali v jednotlivých váhách vždy pouze první a druzí závodníci z krajských přeborů, což znamenalo cca 150 nejlepších judistu v kategorii starších žáků (13 - 14 let)

Z oddílů karlovarska zde byli zástupci pouze z Loko Cheb a Budo-Clubu Mariánské Lázně. Mariánskolázeňští závodníci vyrazili v sestavě -55 kg M.Pavlovic a P.Škroch,-66 kg J.Zvoneček a P. Lacuška. Mimo Petra Škrocha poznali ,že na turnaji opravdu nejsou žádní saláti a vypadli hned v prvím kole. Jediné čím naši borci zaujali byl rachot na pokoji až do pozdních nočních hodin. Vysloužili si za své výkony veřejně prospěšné práce na ůklidu naší tělocvičny.

P. Škroch ve váze do 55 kg porazil v prvním kole borce ze Sušice ,kterého znal z krajských soutěží. Ve druhém kole také zvítězil ,ale postup do semifinále byl nad jeho síly. Ve čtvrtfinále už nestačil na pozdějšího finalistu Kabelku z JK Jablonec nad Nisou. V repasáži pak po jedné výhře a prohře pouze na praporky, obsadil solidní 7. místo. Což bylo jediné umístění stojící za povšimnutí z celého karlovarského kraje.

Zpět na obsah

© 2010 • BUDO-CLUB Mariánské Lázně• Všechna práva vyhrazena

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat